Aplikácia Mobile Partner na Windows 10

Keď má človek potrebu problém vyriešiť

Odoo CMS - veľký obrázok

Rozhodol som sa, že si na Windows 10 spojazdním svoj starý USB modem, Huawei E1752, ktorý už mám zopár rokov. A tak som vybral dátovú SIM z tabletu a vsunul som ju do modemu - predsa len, keď viac cestujem, je výhodnejšie vložiť UBS ako zapínať wifi spot. 

A čo sa nestalo, problém. Po nainštalovaní defaultnej apky (ktorá na win 7 ešte fungovala, som dostal chybu - Error 633: The modem (or other connecting device) is already in use or is not configured properly.

Ale zobrazovalo sa to i takto:

Googlil som, hľadal som... Nič. Nevedel som nájsť riešenie. Myslel som si, že mám zle nakonfigurované veci (natiahnuté priamo zo SIMkarty). Dokonca som updatol software na "CD" partícii a miesto brandovej Orange aplikácie ma privítala predvolená modrá. No nič problém nevyriešilo. Až do dnes. A keďže viem o zopár ľuďoch, ktorý tento model používajú, tak som sa rozhodol ho spísať.


Nebudem písať, čo všetko som skúšal a nefungovalo. Miesto toho napíšem jedinú vec, ktorá fungovala. Guide nájdete po anglicky tu.


1. Otvorím si Editor registrov (Win+R, regedit, Enter)

2. vyhľadám si túto cestu: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\RasMan

3. vyhľadám si register pod menom: RequiredPrivileges a otvorím ho dvojklikom

4. Pridajte na prázdny riadok SeLoadDriverPrivilege a stlačte enter tak, aby pod pridaným textom bol prázdny riadok (viď obrázok). Nič iné nemente, neupravujte.

5. Reštartujte počítač (Win+R, shutdown -r -t 0, Enter)


6. Hotovo. 

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.